Özel Altunkalp Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'ne Hoş Geldiniz...
BİZDEN HABERLER

Sevgi İzi İnegöl’de

Altunkalp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde engelli öğrencilerin kaybolmasının önüne geçilmesi adına "Sevgi İzi Projesi" hayata geçirildi.

Yıllardır kayıp insanları yakınlarına kavuşturan, bu alanda övgüyü sonuna kadar hak eden bir isim. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı da engelli kayıplarında hayli üzülen kişilerden biriydi. Uzun süredir engelli kayıplarının daha kısa sürede bulunması için kafa yoran Müge Anlı, sonunda Sevgi İzi projesini hayata geçirmeye karar verdi. Bunun için www.benibuldular.com sitesini açtı. Bu site, kayıpların bulunması için hem güvenlik güçlerine hem de ailelere yardımcı olacak.

Hasta ve engellilerin kaybolduğunda kolay bulunmasını amaçlayan "Sevgi İzi Projesi" kapsamında Altunkalp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören engelli öğrencilerin koluna özel numaralar dövmeyle işlendi.

 

VELİLERİ İKNA ETTİK

Altunkalp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görev yapan Çocuk Gelişimi ve Uzmanı İlknur Güngör, yaptığı açıklamada; “İlk görev yerim. Bu meslekte yeniyim. İstanbul’dan geldim. Müge Anlı’da takip ederken bu projeyi tanıdım. Burada da uygulamak istedim. Buraya gelince Kurucumuz Ayhan Bey ile görüştüm. Velilerin nasıl bakacağını sordu. Sonra velilerimiz ile görüşmeye başladım. Onları da ikna ettik. Araştırmalarını yaptık. Sonra Bursa’dan bir firma ile görüştük. Bugün de uygulamamızı gerçekleştirdik” dedi.

 

İNEGÖL’DE İLK BİZ YAPTIK

Sevgi izin hakkında da bilgiler veren Güngör; “Televizyoncu Müge Anlı, kaybolma ihtimali olanlar kişiler için bir sosyal proje hazırladı. Bu proje sayesinde zihinsel engelli, Alzheimer ve benzeri rahatsızlıkları bulunan ve kaybolma ihtimalleri yüksek olan kişilere daha çabuk ulaşılması sağlanıyor. Projeye göre, kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna sevgi izini belirten bir şifreli rakam işleniyor. 'Sevgi İzi Projesi' sistemi çok basit uygulamalarla gerçekleşiyor. 'www.benibuldular.com' adresinden alınan numara çocuğumuzun koluna dövme olarak işleniyor. Bu numara çocuğumuzun güvencesi olacak. Kayıp öğrencimizi sokakta gören vatandaşlar kolundaki dövme numarası ile herhangi bir güvenlik birimine gittiğinde sistem üzerinden derhal ailesine ulaşılacak. Kendini ifade edemeyen çocuklarımızın bir anlamda ifade etmesi gibi bir şey… İnegöl’de bunu ilk yapan biz olduk. Bu da bizim adımıza ayrı bir gurur" diye konuştu.


HABER GÖRSELLERİ

Özel Altunkalp Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi | Tüm Hakları Saklıdır.
Tasarım & Uygulama : Ezop Web Tasarım